FORMUŁA SUKCESU | KOMPLEKS BIOAKTYWNYCH FRAKCJI LAKTOPROTEIN SERWATKOWYCH | FORMUŁA SUKCESU | KOMPLEKS BIOAKTYWNYCH FRAKCJI LAKTOPROTEIN SERWATKOWYCH |
FORMUŁA SUKCESU | KOMPLEKS BIOAKTYWNYCH FRAKCJI LAKTOPROTEIN SERWATKOWYCH | FORMUŁA SUKCESU | KOMPLEKS BIOAKTYWNYCH FRAKCJI LAKTOPROTEIN SERWATKOWYCH |

22 886 48 48

pon - pt
10:00 - 16:00

22 886 48 48

pon - pt
10:00 - 16:00

fsd
breadcrumbs
Blog
ODŻYWKI-WSPOMAGAJACE-UZYSKANIE-IDEALNEJ-FIGURY

Uzyskanie sportowej sylwetki jest marzeniem wielu osób, bez względu na płeć i wiek. Aby ją osiągnąć, przede wszystkim należy odpowiednio zbilansować swoją dietę i precyzyjnie obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne. Drugi etap to ustalenie celów treningowych. W zależności od aktualnej formy, trzeba rozpocząć ćwiczenia i stopniowo zwiększać częstotliwość i intensywność treningów. Te dwa czynniki są kluczowe, bez nich niestety nie jesteśmy w stanie osiągnąć idealnej sylwetki. Aby zwiększyć efektywność swoich starań, wiele osób przyjmuje różnego rodzaju preparaty na figurę. W zależności od producenta, różnią się one od siebie składem, a co za tym idzie, przeznaczeniem. Co warto o nich wiedzieć?

Najpopularniejsze odżywki na figurę

W zdecydowanie większości przypadków, aby poprawić wygląd swojej figury, trzeba zredukować tkankę tłuszczową. Bez względu na to czy nadmiar tłuszczu odkłada się w okolicy brzucha, ud, czy pośladków, po prostu trzeba zmniejszyć jego ilość.

  • Preparaty na figurę zawierające w sobie L-karnitynę, takie jak X-TREME L-CARNITINE w formie koncentratu, skutecznie wspomagają proces redukcji tkanki tłuszczowej. Z czego to wynika? L-karnityna bierze udział w metabolizmie lipidów, dzięki czemu jest tak popularna wśród osób, które pragną pozbyć się zbędnych kilogramów.

  • Kolejnym suplementem wspomagającym uzyskanie idealnej figury jest białko, a dokładnie izolat serwatki. Preparaty tego typu stanowią niezwykle skoncentrowaną porcję białka, wyróżniającą się pełnym profilem aminokwasowym. Wysokiej jakości odżywki białkowe zawierają jedynie śladową ilość cukrów prostych. Z tego powodu stanowią świetną alternatywę dla jednego posiłku w ciągu dnia. Ich przyjmowanie ułatwia osiągnięcie deficytu kalorycznego, który jest kluczowy do redukcji tkanki tłuszczowej.

 

Osiągnięcie idealnej sylwetki to długotrwały proces, który w zależności od konkretnej osoby, może trwać od kilku do kilkunastu miesięcy. Redukcja tkanki tłuszczowej powinna odbywać się stopniowo, dzięki czemu ryzyko efektu jojo, czyli powrotu do pierwotnej wagi, jest znacznie ograniczone. Zmniejszenie wagi o 2 do 4 kg w ciągu miesiąca należy uważać za bardzo dobry wynik.

Jakie jeszcze preparaty na figurę są warte uwagi?

Kolejnym polecanym produktem jest ACTIVE LIQIDS® ZERO. Ten preparat w formie koncentratu jest przeznaczony do sporządzania napojów zawierających cenne minerały i witaminy. Tym co go wyróżnia jest niezwykle niska kaloryczność, wynosząca zaledwie 32 kcal na każde 100 ml koncentratu. Oznacza to, że po zmieszaniu go z wodą, liczba kalorii jest jeszcze mniejsza. Dlaczego jest to takie ważne? Oczywiście chodzi o wspomniany już deficyt kaloryczny. Dieta redukcyjna może być mniej urozmaicona, dlatego dostarczanie łatwo przyswajalnych witamin i minerałów jest kluczowe.

 

  • Osoby, które nie mogą powstrzymać się od podjadania między posiłkami, powinny sięgać po przekąski o wysokiej zawartości białka. BATON ACTIVE FITNESS w 100 g ma aż 18-23 gramów łatwo przyswajalnego białka. Dodatkowo, przekąska jest wzbogacona witaminami z grupy B, kwasem pantotenowym, a także witaminą E.

 

Produkty o niskiej kaloryczności, a co za tym idzie, niewielkiej ilości cukrów prostych mają ograniczony wpływ na stężenie glukozy we krwi. Z tego powodu wyrzuty insuliny są rzadsze, co z kolei pomaga w procesie kształtowania idealnej sylwetki.

Rola aminokwasów rozgałęzionych w trakcie okresu redukcji

Choć redukcja tkanki tłuszczowej jest niezwykle istotna, nie można zapomnieć o odpowiedniej ochronie swoich mięśni. To właśnie one kształtują sylwetkę, dlatego należy je zabezpieczyć.

 

  • Jednym z najpopularniejszych suplementów diety jest BCAA. Są to aminokwasy rozgałęzione, które w dużym uproszczeniu, chronią przed katabolizmem. Suplementy diety takie jak X-TREME BCAA POWDER zawierają walinę, izoleucynę i leucynę w odpowiednich proporcjach. Takie połączenie sprawia, że nawet w przypadku deficytu kalorycznego połączonego z intensywnymi treningami typu cardio, nasze mięśnie się w pełni chronione.

  • Dodatkowo, zażywanie BCAA znacząco redukuje uczucie zmęczenia w trakcie treningów, dzięki czemu mogą być one dłuższe i bardziej intensywne.

  • Ponadto aminokwasy pozytywnie wpływają na regenerację mięśni. Nawet po wyczerpujących treningach, tkanki mięśniowe szybko się odbudowują i są gotowe na kolejne wyzwania.

  • Dawkowanie BCAA w dużej mierze zależy od wagi, a także objętości treningowej. Przyjęło się, że prawidłowa dawka dla osoby dorosłej waha się od 0,5 g do 1 g na każdy kilogram masy ciała. Opisywany suplement diety powinno się przyjmować około 15 – 30 minut przed i 15 – 30 minut po treningu. Wówczas należy spodziewać się najlepszych rezultatów.

 

Preparat X-TREME BCAA jest dostępny w formie proszku (opakowanie zawiera 46 porcji). Do wyboru są dwa smaki – czerwona pomarańcza i mango-marakuja. Dostępny jest również w formie kapsułek (opakowanie zawiera 240 sztuk – 60 porcji). 

Zdrowe pobudzenie i intensywny trening

Odżywki na figurę o działaniu pobudzającym zawierają przede wszystkim kofeinę i guaranę. Nie inaczej jest w przypadku X-TREME RED VOLTAGE. Ten suplement diety w formie koncentratu umożliwia przygotowanie pobudzających napojów, dzięki którym trening będzie jeszcze efektywniejszy.

 

  • Pobudzające preparaty na figurę przyjmuje się bezpośrednio przed treningiem. Dzięki szybko wchłanialnym składnikom, nie trzeba długo czekać na efekty.

  • Suplement diety X-TREME RED VOLTAGE pozwala na przygotowanie aż 50 porcji napojów energetyzujących.

 

Preparaty tego typu w pośredni sposób wpływają na uzyskanie wymarzonej sylwetki. Każda aktywna fizycznie osoba ma gorsze dni, kiedy czuje się osowiała, niewyspana i po prostu zmęczona. Takie samopoczucie jest często wymówką do ominięcia treningu. Jednak w przypadku przyjęcia suplementów o energetyzującym działaniu, ochota na ćwiczenia błyskawicznie wraca.

Czy można utrzymać wymarzoną sylwetkę przez długi czas?

Teoretycznie tak, jednak praktyka pokazuje, że nawet zawodowi kulturyści, czy zawodniczki bikini fitness nie są w stanie permanentnie utrzymać perfekcyjnej formy. Okres redukcji, który nieodłącznie wiąże się z deficytem kalorycznym, nie może trwać zbyt długo. Powinien być przeplatany z okresem budowania masy mięśniowej, wytrzymałości i siły. Dobra wiadomość jest taka, że kolejne okresy redukcyjne w większości przypadków są zdecydowanie krótsze. Wynika to z mniejszej zawartości tłuszczu w organizmie. 

 
Udostępnij post

Leave your thought here

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Join Waitlist We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your valid email address below.