22 886 48 48

pon - pt
10:00 - 16:00

fsd
breadcrumbs
Kreatyna

Kreatyna

Energia i siła

Profesjonalny trening wymaga profesjonalnej diety – w tym także suplementacji kreatyną. Coraz więcej sportowców dyscyplin siłowo-szybkościowych takich, jak lekka atletyka, piłka nożna, tenis ziemny oraz dyscyplin siłowych, jak podnoszenie ciężarów i kulturystyka włącza kreatynę do swojego planu żywieniowego. Kreatyna to związek szczególnie bogaty energetycznie. Jest ona stałym składnikiem tkanki mięśniowej.

Kreatynę przyjmuje się głównie wraz z mięsem i rybami, jest ona również do 98 % syntetyzowana przez organizm. Wraz z węglowodanami i tłuszczami kreatyna dostarcza organizmowi poważną dawkę energii podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Energia ta jest dostarczana już w pierwszych sekundach ruchu, w związku z tym kreatyna jest istotna zwłaszcza w sportach siłowo-szybkościowych…arrow right

149,00 

500 g / 147 porcji

89,95 

120 kapsułek / 30 porcji

SPOSÓB NA LEPSZE WYNIKI

Korzyści dla sportowców

Stosowanie produktów zawierających kreatynę prowadzi do wzrostu zawartości fosfokreatyny w mięśniach, a tym samym dochodzi do zwiększenia zdolności magazynowania energii dla osiągnięcia maksymalnego wysiłku fizycznego. Preparaty kreatynowe są uważane za najlepsze legalne środki anaboliczne stosowane przez osoby uprawiające sporty siłowe. Dają one bardzo duże przyrosty beztłuszczowej masy mięśniowej w relatywnie krótkim czasie. Ze względu na udział kreatyny w metabolizmie wysiłku fizycznego, preparaty te również wydatnie poprawiają siłę i wytrzymałość sportowców. Z powodu tych właściwości są powszechnie stosowane przez sportowców wyczynowych i amatorskich.

Wszystkie produkty marki Inkospor X-Treme zawierają najwyższej jakości monohydrat kreatyny CREAPURE.

Czym jest kreatyna?

Kreatyna jest to organiczny związek chemiczny, który buduje mięśnie szkieletowe i naturalnie występuje w naszym organizmie. Aby jego synteza była skuteczna organizm potrzebuje trzech ważnych aminokwasów: argininy, glicyny i metioniny.

Ilość kreatyny wytwarzanej w organizmie jest niewystarczająca jeżeli naszym celem treningowym jest poprawa siły i wydolności. W związku z tym zaleca się jej suplementację.

Suplementy kreatynowe dostępne są w formie monohydratu kreatyny. Forma, w jakiej dostępne są odżywki kreatynowe jest bardzo praktyczna, są to kapsułki do połykania lub proszek przeznaczony do rozpuszczania w wodzie.

Wszystkie substancje, z których powstają suplementy kreatynowe, są szczegółowo przebadane, dlatego są w pełni bezpieczne i czyste.

Kreatyna dla sportowców – właściwości i działanie

Jedną z najważniejszych funkcji kreatyny jest poprawa wydolności organizmu. Poprawia również siłę oraz wytrzymałość, dlatego jest tak popularna wśród osób uprawiających sporty siłowe i sylwetkowe. Podczas różnego rodzaju przemian w organizmie kreatyna przekształca się w fosfokreatynę, która magazynuje energię. Dzięki temu zwiększa się poziom ATP, który to związek odpowiada za wytrzymałość mięśniową. Wszystkie te procesy ułatwiają uwalnianie energii, która jest niezbędna podczas wysiłku fizycznego.

Kreatyna bierze również udział w syntezie białek, które bezpośrednio budują tkankę mięśniową. Zwiększa również wytrzymałość zarówno na dużą objętość, jak i intensywność treningu. Mięśnie stają się silniejsze, dzięki czemu podczas treningu możemy wykonać więcej powtórzeń czy serii danego ćwiczenia lub zwiększyć obciążenie.

Dzięki właściwościom zwiększającym włókna mięśniowe, kreatyna przyczynia się do wzrostu masy mięśniowej, a przynajmniej czynnie wspomaga ten proces. Bardzo ważną właściwością kreatyny jest jej ogromny wpływ na regenerację organizmu. Kreatyna skutecznie ją przyspiesza, dzięki czemu możemy trenować częściej i intensywniej.

Jedna z innych istotnych funkcji kreatyny jest utrzymanie odpowiedniego poziomu uwodnienia naszych mięśni. Wspomaga to procesy anaboliczne, które powodują wzrost tkanki mięśniowej. dodatkowo kreatyna hamuje białka powodujące katabolizm, czyli rozpad komórek mięśniowych.

Kreatyna jest związkiem chemicznym, który zmniejsza kwasowość w strukturze mięśni. Prowadzi to do zmniejszenia bólu potreningowego związanego z tzw. “zakwasami” oraz mikrourazami.

Jak stosować kreatynę?

Organizm ludzki jest w stanie wyprodukować samodzielnie maksymalnie 2 g kreatyny. Pierwszy gram organizm produkuje endogennie, natomiast drugi pochodzi z dostarczanego z zewnątrz pożywienia. Głównym źródłem kreatyny z pożywienia jest mięso, które jest najbardziej bogate w keratynę. Szczególnie pod tym względem wyposażone zostało mięso wołowe.

Kreatyna wytwarzana przez organizm jest produkowana w niewystarczającej ilości, aby zapewnić sportowcom optymalną wydolność. Właśnie dlatego polecana jest dodatkowa suplementacja kreatyną.

Zapotrzebowanie na suplementację kreatyną jest dla każdego człowieka indywidualne. Zależy przede wszystkim od trybu życia i poziomu aktywności fizycznej oraz diety, jaką stosujemy na co dzień. Korzystny efekt uzyskuje się już przy zażyciu 3 g kreatyny dziennie.

Całość można podzielić na dwie porcje. W dni nietreningowe przyjmować o podobnych porach.