22 886 48 48

pon - pt
10:00 - 16:00

fsd
breadcrumbs
Definicja (rzeźba) mięśni

Definicja (rzeźba) mięśni

Optymalne połączenie diety i treningu

Chcesz mieć wyrzeźbione ciała z odpowiednio uwydatnionymi mięśniami? Potrzebujesz spalić zbędną tkankę tłuszczową? Pragniesz jeszcze lepiej radzić sobie na ciężkich treningach i mieć zdrową dietę, w której jest łatwo wytrwać? Trzymaj się swojego planu treningowego i pracuj nad rzeźbą!

Wielu sportowców nie ma ładnej atletycznej sylwetki ze względu na duży udział tkanki tłuszczowej, który zakrywa ich mięśnie. Zredukowanie tkanki tłuszczowej pomoże Ci uzyskać estetycznie wyrzeźbione ciało, takie jakiego pragniesz. Dlatego odpowiednia dieta jest tak ważna, aby osiągnąć cele dotyczące sylwetki. Należy ograniczyć spożycie węglowodanów i zwiększyć spożycie białka. Aby osiągnąć pożądany poziom tkanki tłuszczowej a jednocześnie zachować silne mięśnie należy spożywać około 2 g białka na kilogram masy ciała dziennie…arrow right

Optymalne połączenie diety i treningu

Chcesz mieć wyrzeźbione ciała z odpowiednio uwydatnionymi mięśniami? Potrzebujesz spalić zbędną tkankę tłuszczową? Pragniesz jeszcze lepiej radzić sobie na ciężkich treningach i mieć zdrową dietę, w której jest łatwo wytrwać? Trzymaj się swojego planu treningowego i pracuj nad rzeźbą!

Wielu sportowców nie ma ładnej atletycznej sylwetki ze względu na duży udział tkanki tłuszczowej, który zakrywa ich mięśnie. Zredukowanie tkanki tłuszczowej pomoże

Ci uzyskać estetycznie wyrzeźbione ciało, takie jakiego pragniesz. Dlatego odpowiednia dieta jest tak ważna, aby osiągnąć cele dotyczące sylwetki. Należy ograniczyć spożycie węglowodanów i zwiększyć spożycie białka. Aby osiągnąć pożądany poziom tkanki tłuszczowej a jednocześnie zachować silne mięśnie należy spożywać około 2 g białka na kilogram masy ciała dziennie…arrow right

Definicja (rzeźba) mięśni

Optymalne połączenie diety i treningu

Chcesz mieć wyrzeźbione ciała z odpowiednio uwydatnionymi mięśniami? Potrzebujesz spalić zbędną tkankę tłuszczową? Pragniesz jeszcze lepiej radzić sobie na ciężkich treningach i mieć zdrową dietę, w której jest łatwo wytrwać? Trzymaj się swojego planu treningowego i pracuj nad rzeźbą!

Wiele sportowców nie ma ładnej atletycznej sylwetki ze względu na duży udział tkanki tłuszczowej, który zakrywa ich mięśnie. Zredukowanie tkanki tłuszczowej pomoże Ci uzyskać estetycznie wyrzeźbione ciało, takie jakiego pragniesz. Dlatego odpowiednia dieta jest tak ważna, aby osiągnąć cele dotyczące sylwetki. Należy ograniczyć spożycie węglowodanów i zwiększyć spożycie białka. Aby osiągnąć pożądany poziom tkanki tłuszczowej a jednocześnie zachować silne mięśnie należy spożywać około 2 g białka na kilogram masy ciała dziennie…arrow right

59,95 

500 ml / 50 porcji / 4 smaki
NOWOŚĆ

65,00 

350 g / 15 porcji / 3 smaki
NOWOŚĆ

117,00 

440 g / 44 porcje / 1 smak
NOWOŚĆ

49,95 

350 g / 14 porcji / 2 smaki
Najlepiej spożyć do końca 04.2023

11,95 

45 g / 1 porcja / 4 smaki
NOWOŚĆ

127,00 

600 g / 20 porcji / 6 smaków

8,50 

1 fiolka / 1 porcja

87,00 

450 g / 18 porcji / 2 smaki

159,00 

20 fiolek / 20 porcji

119,00 

20 fiolek / 20 porcji

13,70 

65 g / 1 porcja / 5 smaków

13,95 

65 g / 1 porcja / 2 smaki

145,00 

300 g / 20 porcji / 1 smak

125,00 

20 fiolek / 20 porcji

199,00 

500 g / 147 porcji

159,00 

20 fiolek / 20 porcji

148,00 

1000 ml / 66 porcji / 1 smak

186,00 

20 fiolek / 20 porcji

159,00 

350 g / 70 porcji

127,00  98,00 
Oszczędzasz 23%
(29 zł)

120 kapsułek / 120 porcji

145,00 

300 g / 46 porcji / 2 smaki

112,00 

450 g / 18 porcji / 1 smak

119,00 

500 g / 20 porcji / 14 smaków

179,00 
(1)

750 g / 30 porcji / 18 smaków
NOWOŚĆ

65,00 

500 ml / 50 porcji / 1 smak
NOWOŚĆ

97,00 

120 kapsułek / 30 porcji

215,00 

240 kapsułek / 60 porcji

17,95 

500 ml / 2 porcje / 2 smaki

176,00 

240 tabletek / 40 porcji

Dodatkowo wykonuj treningi siłowe i kardio. To wystarczy, aby spalić tłuszcz i odsłonić mięśnie. Pomogą Ci w tym odżywki białkowe Inkospor, ponieważ dzięki nim dostarczyć łatwo absorbowanego białka a jednocześnie ograniczyć spożycie węglowodanów.

Urozmaicona dieta – jak jeść prawidłowo?

Rzeźba zaczyna się w kuchni

Skupianie się na diecie bynajmniej nie oznacza odrzucenia wszystkiego co lubisz, po to tylko, aby zmniejszyć ilość spożywanych kalorii. Może to przynieść skutki wręcz odwrotne do zamierzonych – jeśli organizm otrzyma zbyt mało substancji odżywczych, to zacznie tracić mięśnie zamiast tłuszczu a mniejsza ilość mięśni oznacza wolniejsze spalanie kalorii i błędny krąg się zamyka. Twoim celem natomiast jest spalić sam tłuszcz i zachować mięśnie, aby można było je potem podziwiać. Rozwiązaniem jest ograniczenie ilości spożywanych węglowodanów na rzecz większej ilości białka.

Dlaczego mniej węglowodanów?

Węglowodany mogą utrudniać uwalnianie tłuszczu z tkanki tłuszczowej a tym samym powstrzymywać jej redukcję. Aby „dobrać się” do tkanki tłuszczowej zredukuj ilość węglowodanów prostych w diecie, których jest dużo przede wszystkich w ciastach i słodyczach oraz ogranicz spożywanie posiłków bogatych w węglowodany złożone, występujących przede wszystkim w takich produktach jak ryż, makaron czy ziemniaki. Etykiety na opakowaniach produktów pomogą Ci rozpoznać, które z nich napakowane są węglowodanami, często jednocześnie tłuszczami i mają dużą ilość kalorii. Tych wybieraj zdecydowanie mniej a w zamian wybieraj produkty o dużej zawartości białka.

Oczywiście nie chodzi o to, aby całkowicie wyeliminować jakąś grupę składników odżywczych, zwłaszcza, że bardzo rygorystyczna dieta prędzej czy później stanie się zbyt trudna do przestrzegania. Zamiast tego po prostu pozostaw w diecie dość ograniczoną ilość węglowodanów, tych dobrej jakości, zawartych w owocach, warzywach, produktach pełnoziarnistych i orzechach. Zwłaszcza, że zawarte w nich mikroskładniki również stanowią bardzo ważne substancje odżywcze dla Twojego organizmu.
Sprawdź ofertę na węglowodany Inkospor!

Dlaczego więcej białka?

Ponieważ białko jest drugim po wodzie podstawowym składnikiem naszego ciała. Stanowi podstawowy element budulcowy każdej komórki mięśniowej. Jest niezbędne zarówno dla mięśni, jak i do prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego oraz zdrowej skóry i włosów. Ponadto, białko pomaga utrzymać poczucie sytości na dłużej.

Większe spożycie białka zwiększa metabolizm, zapewnia zwiększone zużycie kalorii i pomaga utrzymać tkankę mięśniową a ta z kolei nadaje ciału lepszy, bardziej estetyczny wygląd. Oczywiście, nie oznacza to, że kobieta, która intensywnie trenuje na siłowni spożywa więcej białka nagle stanie się muskularna – nic z tych rzeczy – zamiast tego jej sylwetka po prostu będzie bardziej sprężysta i wysportowana.

Jaja, ryby, mięso, drób, rośliny strączkowe i produkty mleczne stanowią źródło wysokiej jakości białka. Produkty wysokobiałkowe bardzo często zawierają też dość dużo tłuszczy. Dlatego wybieraj przede wszystkim te produkty, które zawierają stosunkowo duży udział zdrowych kwasów tłuszczowych. Jako punkt wyjściowy przyjmij 1,5 g a docelowo 2 g białka na kilogram masy ciała dziennie. Wysokiej jakości, niskokaloryczny shake białkowy będzie tu świetnym i wygodnym rozwiązaniem, aby osiągnąć potrzebną ilość białka bez konieczności spożywania dużej ilości tłuszczu i kalorii. Dobrej klasy odżywki zawierają białka mleczne – serwatkę i kazeinę oraz białka jaja jako główne składniki – takie właśnie są odżywki białkowe Inkospor.

Szybkie porady dotyczące zdrowej diety

Zacznij dzień od śniadania, aby podkręcić metabolizm z samego rana
Gdy śpisz, Twoje ciało zużywa substancje odżywcze w celach regeneracyjnych. Gdy się budzisz, rezerwy są uszczuplone, dlatego spożyj wysokiej jakości białko.

Jedz regularnie
Spożywaj posiłki co około 3-4 godziny, aby utrzymać metabolizm na wysokim poziomie. Unikaj błędu, który polega na tym, że nie dojada się w ciągu dnia a potem wieczorem spożywa wielki posiłek.

Pij odpowiednio dużo płynów
Wypijaj około 2 litry płynów dziennie. Pij wodę, herbatę czy niskokaloryczne napoje sportowe zawierające witaminy i minerały.

Wybieraj napoje sportowe
Unikaj słodkich napojów, ponieważ cukier bardzo szybko zostaje przemieniony w tkankę tłuszczową. Zamiast tego wypij niskokaloryczny napój sportowy, bogaty w witaminy i minerały.

Spożywaj ograniczoną ilość dobrej jakości węglowodanów
Znajdziesz je w owocach, warzywach i produktach pełnoziarnistych. Unikaj słodyczy i białego pieczywa.

Spożywaj wysokiej jakości białko
Ryby dla przykładu są dość lekkostrawne a przy tym zawierają niezbędne kwasy tłuszczowe. Na obiad zjedz warzywa z rybą, bądź innym dobrym źródłem białka. Ogranicz produkty pełne węglowodanów, takie jak makaron, ziemniaki, chleb czy ciasta. Wołowina, drób czy orzechy również są bogate w wysokiej jakości białko. Napoje proteinowe są idealne, gdy celem jest uzyskanie odpowiedniej definicji mięśni. Wypij shake białkowy po każdym treningu. Baton proteinowy będzie świetną przekąską w ciągu dnia.

Śpij odpowiednio długo
Zadbaj o wystarczającą ilość snu, aby Twór organizm miał czas na efektywną regenerację.

Ćwicz efektywnie

Rozsądne połączenie treningu kardio i siłowego

Twój trening powinien składać się z sesji kardio i siłowych. Przy treningach o wysokiej intensywności zwiększa się metabolizm a co za tym idzie, tkanka tłuszczowa jest szybciej spalana.

Trening kardio

To jak trenujesz jest ważniejsze od samego wyboru metody treningowej. Wykonując trening o wysokiej intensywności osiągniesz swoje cele szybciej, w porównaniu do długich treningów wytrzymałościowych, ponieważ Twoje ciało w mniejszym stopniu przyzwyczaja się do obciążenia treningowego; spalisz przy tym więcej kalorii. Trening interwałowy o wysokiej intensywności może znacząco skrócić czas trwania treningu kardio.

Trening siłowy

Sucha tkanka mięśniowa przyśpiesza podstawową szybkość przemiany materii oraz zdolność ciała do spalania kalorii. Dlatego trening siłowy jest bardzo ważny, aby osiągnąć cel, jakim jest zwiększenie definicji mięśni. Aby skutecznie wykonywać trening siłowy, należy dodać ćwiczenia stabilizujące, ponieważ silne mięśnie grzbietu to podstawa. Podobnie jak w treningach kardio, intensywność treningów siłowych jest bardzo ważna. Treningi obwodowe pozwolą przećwiczyć całe ciało podczas każdej sesji treningowej. Z każdym kolejnym treningiem próbuj dokładać nieco ciężaru lub robić dodatkowe powtórzenie. Aby móc skutecznie śledzić postępy, zapisuj je w dzienniku treningowym.

Wywołaj efekt spalania po treningu

Aby osiągnąć jeszcze szczuplejszą, lepiej uwydatnioną sylwetkę połącz trening siłowy z kardio. Wykonując treningi o wysokiej intensywności szybciej osiągniesz swoje cele. Dzieje się tak, ponieważ większa intensywność zwiększa efekt spalania po treningu. Mówiąc inaczej, organizm wciąż spala większą niż zazwyczaj ilość kalorii, mimo że trening się zakończył i już nie jesteś na siłowni.

Treningi wytrzymałościowe i kardio wpływają korzystnie na zdrowie i pomagają spalić dodatkowe kalorie.

Metoda interwałowa jest dobra dla jednostek treningowych o bardzo wysokiej intensywności, pomaga też zróżnicować treningi kardio.

Treningi z ciężarami czynią ciało bardziej atletycznym i wyrzeźbionym. Jest to niezwykle ważne, ponieważ większe mięśnie pomagają spalić więcej kalorii.

Pamiętaj o rozgrzewce przed treningiem!

Na treningach wykonuj 2-3 serie po 12-15 powtórzeń każdego ćwiczenia. Intensywność w treningach z obciążeniem będzie grała tak samo ważną rolę jak w treningach kardio.

Jeśli to możliwe, wykonuj treningi obwodowe, aby pracowało całe ciało. Wykonując na zmianę ćwiczenia na górne i na dolne partie ciała będziesz potrzebować mniej przerw.

To ile treningów będziesz wykonywać w tygodniu jest uzależnione od planu treningowego oraz od Twoich indywidualnych celów i potrzeb. Na dobry początek zacznij od 3 treningów tygodniowo.

Join Waitlist We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your valid email address below.