Kreatyna

Profesjonalny trening wymaga profesjonalnej diety – w tym także suplementacji kreatyną. Coraz więcej sportowców dyscyplin siłowo-szybkościowych takich, jak lekka atletyka, piłka nożna, tenis ziemny oraz dyscyplin siłowych, jak podnoszenie ciężarów i kulturystyka włącza kreatynę do swojego planu żywieniowego. Kreatyna to związek szczególnie bogaty energetycznie. Jest ona stałym składnikiem tkanki mięśniowej.

 

Kreatynę przyjmuje się głównie wraz z mięsem i rybami, jest ona również do 98 % syntetyzowana przez organizm. Wraz z węglowodanami i tłuszczami kreatyna dostarcza organizmowi poważną dawkę energii podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Energia ta jest dostarczana już w pierwszych sekundach ruchu, w związku z tym kreatyna jest istotna zwłaszcza w sportach siłowo-szybkościowych.

 

Korzyści dla sportowców

 

Stosowanie produktów zawierających kreatynę prowadzi do wzrostu zawartości fosfokreatyny w mięśniach, a tym samym dochodzi do zwiększenia zdolności magazynowania energii dla osiągnięcia maksymalnego wysiłku fizycznego.  Preparaty kreatynowe są uważane za najlepsze legalne środki anaboliczne stosowane przez osoby uprawiające sporty siłowe. Dają one bardzo duże przyrosty beztłuszczowej masy mięśniowej w relatywnie krótkim czasie. Ze względu na udział kreatyny w metabolizmie wysiłku fizycznego, preparaty te również wydatnie poprawiają siłę i wytrzymałość sportowców. Z powodu tych właściwości są powszechnie stosowane przez sportowców wyczynowych i amatorskich.

Strona internetowa www.inkospor.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową www.inkospor.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj>>.
Zamknij
pixel