Guarana

Guarana to potoczna nazwa pnącza z Ameryki Południowej rosnącego głównie w Brazylii. Jest ona tradycyjnie spożywana przez lokalną ludność Amazonii w celu podniesienia sprawności fizycznej i psychicznej w stanach wzmożonego wysiłku. Guarana zawiera kilkakrotnie więcej kofeiny niż ziarna kawowca. Nie ma, zatem nic dziwnego, że jest ona stosowana w suplementach diety, jako skuteczny „zastrzyk” energii.

 

Zalety: guarana poza dużą zawartością kofeiny posiada włókna i substancje balastowe. W związku z tym, kofeina wchłaniana jest przez dłuższy czas, a co za tym idzie jest łatwiej trawiona i przyswajana przez organizm w porównaniu z kawą.

 

Mały minus: kofeina bez ćwiczeń niestety nie prowadzi do zwiększonego spalania tłuszczu. Dopiero połączenie tych dwóch czynników daje pozytywny efekt!

 

Możliwe działania niepożądane: zbyt duże spożycie guarany może powodować skutki porównywalne z nadmiernym spożyciem czystej kofeiny a więc nadpobudliwość, napięcie i ból głowy.

Strona internetowa www.inkospor.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową www.inkospor.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj>>.
Zamknij
pixel