FORMUŁA SUKCESU | KOMPLEKS BIOAKTYWNYCH FRAKCJI LAKTOPROTEIN SERWATKOWYCH | FORMUŁA SUKCESU | KOMPLEKS BIOAKTYWNYCH FRAKCJI LAKTOPROTEIN SERWATKOWYCH |
FORMUŁA SUKCESU | KOMPLEKS BIOAKTYWNYCH FRAKCJI LAKTOPROTEIN SERWATKOWYCH | FORMUŁA SUKCESU | KOMPLEKS BIOAKTYWNYCH FRAKCJI LAKTOPROTEIN SERWATKOWYCH |

22 886 48 48

pon - pt
10:00 - 16:00

22 886 48 48

pon - pt
10:00 - 16:00

fsd
breadcrumbs
Blog
DLACZEGO-WARTO-STOSOWAĆ-PREPARATY-ENERGETYCZNE-PODCZAS-DŁUGIEGO-TRENINGU_-

W trakcie długich treningów trwających ponad 90 minut, wiele osób odczuwa znużenie, senność i apatię. Jedną z najczęstszych przyczyn tego stanu rzeczy są wahania stężenia glukozy we krwi. Oczywiście możliwy jest również szereg innych przyczyn związanych zarówno ze stanem zdrowia konkretnej osoby lub sposobem odżywiania. Aby zapobiec takim sytuacjom, wielu zawodników przyjmuje specjalne shoty przed treningiem. Są to preparaty w płynnej formie, zamknięte w praktycznych ampułkach. W zdecydowanej większości należy spożywać je w całości lub podzielić na dwie dawki. Jakie są najważniejsze korzyści wynikające z przyjmowania produktów tego typu?

W jakim celu przyjmuje się shoty treningowe?

W przypadku shotów energetycznych takich jak X-TREME GUARANA, odpowiedź jest prosta, a mianowicie w celu pobudzenia się przed treningiem. Dlaczego to jest takie ważne?

 

 • Jeżeli przed treningiem czujemy się senni, niezwykle trudno jest przeprowadzić go tak efektywnie, jak w przypadku dobrego samopoczucia. Shoty treningowe eliminują uczucie zmęczenia, dzięki czemu ćwiczenia są bardziej intensywne, a co za tym idzie dają lepsze efekty. 
 • Shoty na siłownię warto przyjmować także po nieprzespanej nocy. Nie zawsze sen jest tak regenerujący jak byśmy sobie tego życzyli. Wynika to m.in. ze stresu lub sytuacji życiowej. Osoba niewyspana może wykonać nawet o 50% mniej efektywny trening, dlatego w takim przypadku warto wspomóc się preparatami energetycznymi.

 

Co zawierają pobudzające shoty na siłownię? W zdecydowanej większości przypadków w ich skład wchodzi mieszanka różnych składników, które uzupełniają swoje działanie. Najczęściej jest to kofeina, guarana, witamina B6, magnez, kwas pantotenowy, witamina C i inne substancje.

Shoty na siłownię przyjmowane w trakcie okresu redukcyjnego

ACTIVE L-CARNITINE 2000 to suplement diety w formie poręcznych fiolek zawierających płyn. Shoty treningowe mające w składzie L-karnitynę są przyjmowane m.in. przez osoby chcące zredukować tkankę tłuszczową. Co warto wiedzieć o tej substancji?

 

 • Przede wszystkim L-karnityna jako aktywna odmiana jest odpowiedzialna za transportowanie lipidów do mitochondriów. Z tego powodu wykazuje działanie wspomagające odchudzanie.
 • Kolejną funkcją L-karnityny jest udział w metabolizmie węglowodanów, a także wybranych aminokwasów.
 • Opisywana substancja ma wpływ również na pracę tarczycy.
 • Dodatkowo L-karnityna bierze udział w procesie usuwania mleczanu, który powstaje w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego.

 

Shoty na siłownię zawierające L-karnitynę są wskazane m.in. dla wegetarian i wegan, którzy aktywnie uprawiają sport. Produkt jest dostępny w opakowaniach po 20 ampułek.

Shoty przed treningiem – najważniejsze informacje o L-argininie

L-arginina jest aminokwasem zaliczanym do grupy endogennych. Oznacza to, że organizm może ją samodzielnie syntetyzować. Suplement diety X-TREME SUPAFIT® MUSCLE+ zawiera aż 3014 mg L-argininy w każdej fiolce. Jakie są najważniejsze właściwości opisywanej substancji?

 

 • Przede wszystkim L-arginina przyspiesza procesy regeneracyjne. Dzięki niej, można intensywniej trenować i osiągać jeszcze lepsze wyniki.
 • Ponadto ten aminokwas bierze udział w syntezie hormonu wzrostu. Jego odpowiednio wysoki poziom jest szczególnie ważny dla osób uprawiających aktywność fizyczną.
 • L-arginina pomaga w budowaniu tak zwanej suchej masy mięśniowej. Dzięki tym właściwościom, okres redukcji jest krótszy i mniej wymagający.
 • Dodatkowo odpowiada za usuwanie szkodliwych substancji, które mają negatywny wpływ na nasz organizm.

 

W zależności od wieku, wagi, a także celów, dobowa dawka L-argininy powinna wynosić 3 do 8 gramów. Warto dodać, że opisywany aminokwas naturalnie występuje w mięsie łososia, płatkach owsianych, mięsie wołowym, a także w orzechach laskowych, włoskich i ziemnych.

Łatwo przyswajalne minerały dla aktywnych

W trakcie długotrwałego wysiłku fizycznego mogą pojawić się różne objawy niedoborów minerałów. Z tego powodu, oprócz preparatów energetycznych, warto przyjmować suplementy takie jak ACTIVE MAGNESIUM. W jego składzie znajdziemy łatwo przyswajalną formę magnezu w postaci cytrynianu. Ponadto preparat zawiera cynk, witaminę B6 i B1. Jakie korzyści wynikają ze spożywania ACTIVE MAGNESIUM?

 

 • Przede wszystkim redukcja znużenia i zmęczenia w trakcie długotrwałych treningów. Ta właściwość jest niezwykle istotna dla wszystkich osób, których trening trwa ponad 90 minut.
 • Forma płynna dodatkowo poprawia biodostępność preparatu. Suplement występuje w formie fiolki, którą należy wstrząsnąć przed wypiciem. Najlepiej przyjmować ACTIVE MAGNESIUM około 30 minut przed treningiem.
 • Regularne dostarczanie wysoko przyswajalnego magnezu redukuje ryzyko powstania skurczy mięśni. Jest to niezwykle ważne podczas długich i wyczerpujących treningów wytrzymałościowych oraz wydolnościowych. 

 

Shoty na siłownię zawierające magnez mogą być przyjmowane zarówno przez osoby początkujące, jak i średnio zaawansowane, a w szczególności zawodowców.

Multiwitaminowe shoty treningowe 

W trakcie długotrwałego wysiłku fizycznego nasze ciało jest poddawane dużym obciążeniom. Z tego powodu mogą pojawiać się różnego rodzaju deficyty witamin. Aby tego uniknąć, oprócz diety bogatej w warzywa i owoce (najlepiej w surowej formie), warto stosować suplementy diety takie jak ACTIVE MULTIVITAMIN. Dzięki płynnej formule, preparaty tego typu charakteryzują się wysoką biodostępnością. Dodatkowo, czas wchłaniania witamin jest zdecydowanie krótszy niż w przypadku tabletek.

 

 • ACTIVE MULTIVITAMIN jest dostępny w opakowaniu zawierającym 20 fiolek. Opisywany preparat w zdecydowanej większości składa się z naturalnych składników.
 • Shoty na siłownię zawierają m.in. witaminę C, E, B6, B12, B1 i B2. Ponadto w składzie znajdziemy kwas pantotenowy, kwas foliowy i biotynę. ACTIVE MULTIVITAMIN zawiera również łatwo przyswajalny cynk i selen.

 

Multiwitaminowe shoty mają w składzie także ekstrakt z zielonej herbaty zawierający naturalną kofeinę, która powoduje lekkie działanie orzeźwiające. Warto pamiętać, że tak jak wszystkie płynne suplementy, również ACTIVE MULTIVITAMIN wymaga wstrząśnięcia przed spożyciem.

Udostępnij post

Leave your thought here

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Join Waitlist We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your valid email address below.