Jakub Przygoński

Jakub Przygoński Jakub Przygoński 1m Jakub Przygoński 2m Jakub Przygoński 3m Jakub Przygoński 4m

Motocyklista

Data urodzenia: 24.03.1985
Miejsce urodzenia: Warszawa
Hobby: skoki spadochronowe, nurkowanie, drifting, squash, wspinaczka

Największe sukcesy: Wicemistrz Świata FIM w klasie over 450 Rally Sport 2008
Jakub Przygoński to najmłodszy zawodnik ORLEN Team, który uzyskał najlepszy wynik w historii startu polskich motocyklistów, zajmując 8 miejsce w rajdzie Dakar w 2010 roku oraz najlepszy debiutant rajdu Dakar (w 2009 roku) zajmując 11 miejsce w klasyfikacji generalnej. Polecony przez Jacka Czachora jako „doskonały i szybko uczący się motocyklista, z którego już niebawem może być wielka pociecha”. Pierwsze szlify na pustyni zbierał podczas Rajdu Faraonów w Egipcie, gdzie trenował u boku Czachora. Niecały miesiąc później, w październiku 2007 wystartował w eliminacji Mistrzostw Świata – Pustynnym Challengu Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

 

Przygoński od pięciu lat jest reprezentantem Polski w rajdach enduro. W 2004 roku zdobył złoty medal Mistrzostw Świata ISDE (sześciodniówka motocyklowa) oraz wywalczył tytuł mistrza kraju w rajdach enduro w klasie powyżej 250 ccm. W sezonie 2006 został Wicemistrzem Polski w enduro w klasie E2 oraz zespołowym Wicemistrzem Polski w motocrossie.

 

Kuba to sportowiec wszechstronny. Skacze ze spadochronem, nurkuje, gra w squasha i uprawia wspinaczkę. Wcześniej wyczynowo pływał. Znajduje też czas na naukę. W ubiegłym roku obronił pracę inżynierską na wydziale mechanicznym Politechniki Warszawskiej.

 

Przebieg kariery sportowej:
2010: 8 miejsce w Rajdzie Dakar, 2010: najlepszy wynik w historii startu polskich motocyklistów
2009: Najlepszy debiutant Rajdu Dakar, 2009: 11. miejsce w klasyfikacji generalnej
2008: Wicemistrz Świata FIM w klasie over 450 Rally Sport
2006: Puchar PZM w motocrossie, 1. miejsce
2006: Mistrzostwa Europy, Kwidzyń, 5. miejsce
2006: Zespołowy Wicemistrz Polski w motocrossie
2006: Wicemistrz Polski w klasie E2 w mistrzostwach Polski enduro
2005: Puchar PZM w motocrossie, 3. miejsce
2004: Mistrz Polski w klasie powyżej 250 w enduro
2002: Srebrny medal Mistrzostw Świata ISDE w Czechach i powołanie do kadry Polski w rajdach enduro

Strona internetowa www.inkospor.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową www.inkospor.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj>>.
Zamknij
pixel